IČO: 186 29 059


Kontakt:

Haima CZ se sídlem:
Klinika dětské hematologie a onkologie
V Úvalu 84
Praha 5 - Motol
15006

Tel.: 777 650 600 

Terezínští umělci podpořili dárkem děti trpící nemocemi krve

7.1.2002

Občanské sdružení M.E.C.C.A. se rozhodlo pomoci dětským pacientům hematologického oddělení II. dětské kliniky Fakultní nemocnice v Praze - Motele.. Sdružení M.E.C.C.A. tím dokáže, že síla lidskosti je v tom, že ten kdož sám potřebuje dokáže pomoci tomu, kdož potřebuje více. Dárkem předaným dětem trpícím nemocemi krve v pondělí na svátek Tří králů bylo čtyřicet dílů stavebnice Stavebnice se především zaměřuje na podporu kreativního myšlení. Dosavadní lékařské posudky na význam stavebnice pro motivaci dětské fantazie vyznívají maximálně příznivě. Jednotlivé části stavebnice se navzájem dají kombinovat a spojovat do tvarů jak abstraktních, tak konkrétnějších. Ve své největší možné velikosti už stavebnice přestává být zábavnou hračkou, ale přebírá komunikační potenciál sochy-objektu.

V pomyslných úlohách biblických tří králů se v herně hematologického oddělení dětem představili primář oddělení Doc. Komrský, členka sdružení Haima PhDr. Věra Reichlová a předseda správní rady M.E.C.C.A. Mgr. Petr Larva. Slavnostnímu předení byla přítomna rovněž tisková mluvčí Fakultní nemocnice Motol paní Mgr. Eva Jurinová, která si spolu s ostatními se zájmem prohlížela co lze se stavebnicí všechno provádět.

Největšího zájmu všech přítomných se těšila pozornost dětí, kteří se neváhali okamžitě pustit do stavby ruzných objektů, které jim stavebnice nabízí.

Podle vyjádření tiskového mluvčího M.E.C.C.A. Mgr. Tomáše Kopečného se zástupci sdružení a hematologického oddělení dohodli, že předání Tříkrálového daru není poslední společnou aktivitou.

V Praze 7.1.2002

Mgr. Tomáš Kopečný
P.R.manager M.E.C.C.A