IČO: 186 29 059


Kontakt:

Haima CZ se sídlem:
Klinika dětské hematologie a onkologie
V Úvalu 84
Praha 5 - Motol
15006

Tel.: 777 650 600 

Tankisté z Přáslavic připravili program pro děti, které přemohly rakovinu

11.7.2011

Haima CZI v letošním roce byl začátek prázdnin u tankistů ve znamení spolupráce s občanským sdružením HAIMA, které pomáhá lidem, jež úspěšně prodělali onkologickou léčbu a poprali se se zákeřnou nemocí – rakovinou v jakékoliv podobě.

Děti, které navštívily tankisty letos, za sebou mají vítěznou bitvu a pomalu se vrací do normálního života – do školy, ke kamarádům, známým, koníčkům, ale také k povinnostem. Aby měli tento návrat lehčí, organizuje pro ně občanské sdružení HAIMA takzvané rekondičně-rehabilitační pobyty, jejichž náplní je nejen naučit mladé lidi větší soběstačnosti, posílit jejich fyzickou kondici pomocí různých sportovních zápolení a soutěží (plavání, výlety), ale zvýšit také jejich sebedůvěru. „Během těchto pobytů zjistí, že aktivity, které zvládnou jejich vrstevníci, dokáží také, a stejně dobře. Nezabere jim to ani více času, jsou moc šikovní,“ shodují se vedoucí rekondičních pobytů.

U 73. tankového praporu je přivítal zastupující velitel major Marián Choma. Pro některé z dětí to nebyla první návštěva přáslavické posádky. Již v loňském roce měly možnost se k tankistům podívat a vyzkoušet si něco z jejich výcviku. A tomu se také přizpůsobil i program, který pro ně vojáci připravili.

Letošní novinkou byla ukázka výcviku strážních psů 72. mechanizovaného praporu Přáslavice. Děti viděly nejen naprostou poslušnost pejsků a jejich činnost při napadení psovoda ozbrojeným pachatelem, přepadení ze skrytu a eliminaci útočníka s využitím dvou psů, ale také si vyzkoušely, že fyzická síla a odolnost jsou pro tuto profesi nezbytné. „Ten kabát je nějaký těžký, vůbec tak nevypadal,“ divily se menší děti, které si jej zkusily obléct. „A v tom musíte i běhat?“ zjišťovaly další z nich.

Stejně jako vloni pro ně byla připravená trasa k lezení se závěrečným sjezdem na trenažeru Jakub. A i letos tato atrakce sklidila u dětí obrovský úspěch. Některé si dokonce chtěly zopakovat celou trasu pokud možno několikrát za sebou.

Závěrečným stanovištěm byla již tradičně ukázka techniky. Nechybělo bojové vozidlo pěchoty, tank T72M4CZ, spojovací prostředky a ruční zbraně, které se rovněž těšily velkému zájmu dětí.

zdroj: www.arc.army.cz