IČO: 186 29 059


Kontakt:

Haima CZ se sídlem:
Klinika dětské hematologie a onkologie
V Úvalu 84
Praha 5 - Motol
15006

Tel.: 777 650 600 

Pošli příběh – Cena Nadi Urbánkové

13.4.2011

 

Pošli příběh – Projekt pro všechny, kteří bojovali či bojují s rakovinou

www projektu

leták projektu

 

Pošli příběh – Cena Nadi Urbánkové je nový projekt Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná, jehož cílem je prostřednictvím konkrétních příběhů pomoci těm, kteří svádějí boj se zákeřnou rakovinou. Patronkou projektu je zpěvačka Naďa Urbánková, která má s tímto onemocněním své osobní zkušenosti. Zapojit se do něj mohou všichni, kteří se buď na vlastní kůži či prostřednictvím někoho ze svého blízkého okolí s rakovinou setkali.

 

Putovní výstava fotografií Pavly Hodkové jako inspirace ke vzniku projektu Pošli příběh

V roce 2010 zahájila Nadace Rakovina Věc veřejná putovní výstavu fotografií Pavly Hodkové s podporou Jana Saudka, jejímž tématem byly osudy lidí, kteří se setkali s rakovinou. Na uměleckých fotografiích jsou zachyceny osobnosti jak z veřejného, tak neveřejného života společně se svými konkrétními příběhy. Výstava proběhla postupně v mnoha městech a pro velký úspěch pokračuje i v letošním roce. Doplněna byla navíc výpravnou knižní publikací s příběhy a fotografiemi, kterou je možno zakoupit na www.piklio.com/vecverejna. Výtěžek  z prodeje je poukázán na konto Nadace RVV.

Právě tato úspěšná výstava inspirovala pracovníky Nadace RVV k práci na dalším projektu, který si klade za cíl oslovit pokud možno co nejširší veřejnost a prostřednictvím osobních příběhů tak dodat odvahu a naději těm, kteří v současné době s rakovinou bojují. Zároveň chce také upozornit na to, že v souvislosti s rakovinou není lhostejnost na místě.

 

Pošli příběh – Cena Nadi Urbánkové

Nový projekt Nadace RVV má název Pošli příběh – cena Nadi Urbánkové bude veřejnosti představen v polovině března na vlastních webových stránkách www.poslipribeh.cz. Jeho patronkou je zpěvačka Naďa Urbánková, která má s rakovinou své osobní zkušenosti.  Přestože před několika lety přišla v jejím důsledku o oba prsy, nikdy nepropadala beznaději a skepsi a svůj boj nakonec s přispěním lékařů vyhrála.

Právě osobnost Nadi Urbánkové a její přímý prožitek dává záruku, že projekt Pošli příběh je založený na skutečných osudech a zkušenostech lidí, kteří přišli na vlastní kůži s rakovinou do styku. Jsou to právě oni, kteří mají tu moc na základě vlastních příkladů dodat naději, povzbuzení a sílu bojovat všem, kteří možná ztrácejí optimismus a žijí v nikdy neutichajícím strachu.

 

Cílem projektu Pošli příběh je vytvořit přátelskou skupinu lidí, do níž se může zapojit každý, kdo s nádorovým onemocněním bojoval či bojuje, případně kdo tuto nemoc prožíval či prožívá s někým blízkým. Každý může poslat svůj osobní příběh, v němž se nejen „vypíše“ z toho, co v souvislosti s rakovinou prožil, ale může touto cestou motivovat ostatní. Všichni zúčastnění se budou moci zároveň setkávat v rámci workshopů, na nichž bude prostor k navazování nových přátelství, zábavě i k získávání nových informací ohledně výzkumu léčby rakoviny.

Cena Nadi Urbánkové a další dárky pro vybrané příběhy

Všechny zaslané příběhy bude hodnotit porota sestavená z členů a spolupracovníků Nadace RVV: Naďa Urbánková, Prof. Vladimír Mihál, Doc. Marián Hajdúch,  ředitelka nadace Renata Hilšer Grmolenská, tisková mluvčí Martina Husková, patronka nadace Vlaďka Erbová, Renáta Jirásková a Václav Krejčík. Vybrané příběhy budou odměněny pěknými dárky, ty nejlepší pak obdrží „Cenu Nadi Urbánkové“.

Více informací a konkrétní údaje k zaslání vlastního příběhu budou od poloviny března k nalezení na oficiálních stránkách projektu Pošli příběh – www.poslipribeh.cz.

Nadace Rakovina věc veřejná byla založena v Olomouci 1997. Nadace pomáhá financovat výzkum nových protinádorových léčiv a diagnostiku nádorových onemocnění v Laboratoři experimentální medicíny, která působí při Dětské klinice Fakultní nemocnice v Olomouci. Vědecká činnost nadace probíhá v laboratoři experimentální medicíny. Činnost tohoto špičkového pracoviště podporují Akademie věd ČR a Univerzita Palackého v Olomouci. Společenské akce pro své partnery i širokou veřejnost pořádá nadace pravidelně již od roku 2001. Výtěžek z těchto benefičních projektů je věnován na nadační konto Rakovina věc veřejná.

 

Nemoc si nevybírá, ale vy si vybrat můžete. Podpořte výzkum léčby rakoviny. Děkujeme.

 

Kontakt:
Martina Husková, 602 680 213
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript